Friday, January 21, 2011

Toores viha

Kadri ajab Kalamajas pirukaäri. Praegu on sealkandis võimatu autot parkida. Kesklinna tsoon ulatub Kopli tänavani. On olnud trahve, on pidanud maksma parkimistasu olukorras kus auto on upitatud hange otsa. Kogukulu pealt tuhande kuus. Kuukaart parkimiseks oleks 127 eurot KUUS.
Selleks, et 2a lapse vanem saaks olla ka ettevõtja peab kasutama päevahoiu teenust. Lasteaiakohti Kohilas napib. Kogukulu 2-3 tuhande ringis kuus.

Nii praeguseks oleme maksnud 3-4 tuhat, et üldse saaks hakata mõtlema raha teenimisele. Et üldse teha sellist äri seal?

Samal ajal on tehtud tööd, soetatud läbi mitmete sildfinantseerimisskeemide ja sugulaste ning panga laenuga kaubanduspind. Kasutatud ära kõik võimalikud toetused jne... Loodud on paar töökohta, makstud on makse.

Ja nüüd ma küsin, mis ma olen valesti teinud või tegemata jätnud? Mida te tahate? Mis teil viga on? Millest ma aru ei saa? Minge vi...

10 comments:

DukeLupus said...

Pagariäri Vana-Kalamaja ja Jahu tänava nurgal? Kui jah, siis tuleb seal teha veidi muudatusi või pood kinni panna.

* Tooteid peab olema saada päev läbi. Kui kell 14 on saada ainult lihapirukad ja mingid kuivanud orgid, siis on selge, et sinna esimest korda sattunu enam teist korda ei tule.
* Küpsetisi peab tulema väikeste partiidena peale päev läbi. Kui kell 16 üritatakse müüa croissanti mis tundub olevat tehtud varahommikul... Tõeline croissant on söödav max 1h pärast valmimist, hiljem võib juba saepuru närida, maitse on sama.
* Pisiäris kvaliteet ei ole optional feature. Siiani maitstud asjad on olnud nõrgemad kui 400m eema oleva suurpoe pagarileti tooted.
* Kaardimakse...

wing said...

Dukelupus - ei, mitte see.

Parasiil - Säästumarketi parkla ei ole tasuta?

tiina said...

Säästumarketi parkla on tund aega tausta ja ära sa jumala pärast kella unusta armatuurile panna.

Raul said...

Kirjutage proua poodi sisse ja aasta pärast saate parkimisele lahenduse: http://www.tallinn.ee/est/Parkimisluba-Kesklinna-elanikule

Parasiil said...

DukeLupus, see sinu kirjeldatud koht on ja mingi uus. Pole isegi seal käinud. Kadri teeb Bioteeki Boheemi kõrval Kopli 18.

Samas sinu kirjeldatud nõudmised on valiidsed aga teevad tooted märgatavalt kallimaks. Mis iseenesest ei ole paha kui panuse ja tasu suhe paika jääb.

wing said...

http://www.smarket.ee/?op=body&id=62

Telliskivi säästuka juures selle andmetel ei ole tunni piirangut.

Parasiil said...

Käisin seal tsekkimas, tasuline on :(

Siim said...

Ja makse maksad sa vähem kuna sissetulek on väiksem kuna ma tõesti ei saa te poodi tulla kuna lumehunniku otsa parkmine ei ole midagi meeldivat.

Siim

Toivo Ellakvere said...

tuleb trammiga tööl käia? ei ole kõige mugavam lahendus aga ...

Maie said...

A rongiga on muidu hea ühendus küll Kohilaga (sai aastavahetusel järgi proovitud:) ja Balti jaamast bioteeki on 2 min. Lapsega natuke majandamist muidugi, aga kui lastehoid seal lähedal siis ok.
Teine teema on jah see Kalamaja lumekoristus või pigem selle olematus ja ma ise suuresti ka trammiga liikuja või jalgsi liikuja, kuivõrd autoga jään lihtsalt sinna lumehunnikutesse kinni ja ei viitsi ei enda ega teiste närve rikkuda:)


veela