Thursday, June 10, 2010

Sternfeld: tšehhidel õnnestus petta kogu Eesti rahvast | ERR Uudised

Sternfeld: tšehhidel õnnestus petta kogu Eesti rahvast | ERR Uudised
Kasutan siin ära väga tänuväärset ERRi uudiste jagamise nupukest, vaatame kuidas välja kukub.

Ma pole küll mingi aktiivne samba teemadel arutleja aga paar-kolm asja vajab välja ütlemist.
1. Mis volitused on kavandi autoril üldse kobiseda teostuse üksikasjade kohta? Jah põhimõtteline õigus on aga kui Kaitseministeeriumis üldse mingi PR inimene on siis võiks veidi kooskõlastada oma möla, et päästa viimanegi, mis veel PR-i mõttes päästa annab.
2. Kaitseministeerium tagus hiljuti trummi, et Tallinna Ülikooli proffessorid olla käinud vaatamas tõstukiga mingeid kinnitusi. No mida, mida... Tüüpiline keskpäraste inimeste retoorika, kes varjutavad oma initsiatiivi pildudes igasugu tiitleid (ala professorid jne...) Miks ei võinud öelda lihtsalt eksperdid? Ei pidi ütlema proffessorid, et ikka anda kaalu oma tegemistele. Rahvas ei ole loll, kas teate.
3. Mis jutt see on PRAEGU, et kedagi on petetud. HALLLLOOOOOOO, ehitus võetakse vastu, koostatakse akt, tehakse järelvalvet. See, et liistud on liimitud ja ei sisalda terasest tugikonstruktsioone PIDI VÄLJA TULEMA JU KOHE KUI TÖÖ OLI TEHTUD. Ei varem, TÖÖ TEGEMISE AJAL. Seega oletades, et ülalmainitud tegevusi tehti ja dokumente vormistati PIDID HÄRRASED TEADMA, ET LIISTUD ON KLEEBITUD SINNA.

AMATÖÖRID
Bookmark and Share

2 comments:

Rando said...

Ehitajat on alati kõige parem peksta, sest tema ju ehitab:) Mina tõmbaks aga pigem ehitusjärelevalve liistule, tema ju on lasknud need vead läbi ja oma allkirjaga kinnitanud. Korraliku järelevalve korral ei ole reeglina võimalik projektist kõrevalekaldeid teha, va. tellija, projekteerija, ehitaja ja järelevalve ühisel kokkuleppel. Juriidiline vastutus ongi ehitaja kanda praagi likvideerimisel, kuid tellija ja tema esindajaks olnud järelevalve peaksid ikka ise peeglisse vaatama esmalt.

Rando said...

minu eelmise kommi mõte oma kehvadest ja headest kogemustest oli see, et ehitusjärelevalve pealt ei tasu kunagi kokku hoida, eriti avalikus ruumis oleva objekti pealt.