Wednesday, March 24, 2010

Lennujaamast

Kuidas Riia Tallinnale ära tegi?

Tallinnas on ikka püütud asju kenasti ajada ja kõik ilusti korrektselt vormistada. On puudusi osade reeglite täitmise osas aga osa nendest on ka nii idiootsed, et on võimatu neid juurutada. Ehitati terminal, viisakas ja nunnu. Pikendati ruleerimisteesid. Midagi saadi käima kaupade vedamisega ja kuigi kunagised piraatkauba lennud on lõppenud üht-teist ikka liigub. Estonian Air on nõrkade omanike all äganud.

Samal ajal Riia ja airBaltic lihtsalt pumpavad raha oma lennujaama ja lennufirmasse. Ei huvita neid Euroopa konkurentsi küsimused ega piirangud riiklikule sekkumisele jne... Kasvatavad oma asja lihtsalt nii suureks, et teised reeglid hakkavad kehtima. No kes see praegu läheks Lätile kallale samal ajal kui Lätist on moodustumas korralik pomm EU jala küljes. Lisaks on veel palju EU liitlaste raha (IMF) Lätti pumbatud ja lennuliikluse igasugune pidurdamine vms ei tule kõne allagi.

Ja eestlased istuvad oma pooltühja terminali nurgas ja on uhked, et meil kõik ikka korras on. Meie oleme ikka ausad mehed ja teised on pahad. Ainuke mure ongi, et meile külla ei pääse. Tahtsime kõige paremat aga välja tuli nagu alati. Keskpärane jama.

Igasugune ümberistumine Euroopa piires teeb suvalisest kohast ääremaa. Samuti ääremaastab vajadus planeerida reis kolmele võimalikule päevale nädalas.


Bookmark and Share

No comments: