Sunday, January 10, 2010

Lendasin Tallinnasse

Mina olen terve nädalavahetuse Kuusikul rada ja lennukit puhastanud. See päädis eduka lennuga Tallinnasse. Tervelt 14 minutit. Tühi lennuk ja otse lähialasse sisse. Lennuk käitus ilusti, paar korda lõi generaatorite tuled põlema. See tuleb külmast, mingi relee mure. Suvel ei esine aga oktoobris kui 4km peal -20C oli siis oli sama mure.
Täna -13 C juures lennuki mootoreid käima saada on muidugi päris kõva tegemine. Soojendasin veidi ja siis üritasin aga pärast 5'dat korda oli aku tühi. Sain käima vasaku mootori aga sellesamase relee mure pärast hakkab laadima enne parem generaator. Aku tõmbas tühjaks. Laadisin siis seda ja soojendasin avioonikakambrit ja 30 min enne päikeseloojangut sain mõlemad mootorid käima. Töövõit.
Proovisin ka eile aga kui lõpuks õhku sain, kuulsin raadiost, et pilved on 500 jala kõrgusel. Päike oli ka loojumas. Tagasi maha, lendasin 4 minutit :)
Olin ettenägelikult katnud tiivad koormakatetega aga sellegipoolest võttis puhastamine omajagu aega. Tänud Argole, kes Kuusiku raja lahti lükkas. Minu originaalplaan lumepuhugiga seda teha oli määratud nurjumisele. Lund oli julgelt üle põlve väljal. Alt tihedaks vajunud.
Brita läheb Tallnnas nüüd hooldusesse.

Bookmark and Share

No comments: