Thursday, July 09, 2009

Võidad minuti, kaotad elu

Vanemad olijad veel mäletavad veel seda sovietiaja silti ehk.
Nüüd aga mehed tegid tööd ja rong tuli ja põmm. Totaalne Edelaraudtee viga. Ja hullemaks läheb. Kes vaatas eilseid uudiseid sai aru, et Edelaraudtees täielikult puudub avalike suhete kompetents nii rolli kui ka juhtkonna tasemel. Telesse lasti brigadir, kes ajas shokis juttu tasemel, et rong tuli ja inimesed lendasid. Siis võttis sõna leinav juhatuse liige, kellel polnud aimugi, mis protsess tema ettevõttes välistab selliste juhtumite võimalikkuse. Ja kuskil polnud näha mingi koordineeritud PR tegevusi.
Võibolla on vara leinavate omaksete seisukohalt teemat praegu lahata, kuid üldjuhul näitab kommunikatsiooni ebaõnnestumine märku ka puudustest teistes protsessides ettevõttes. Olen töötanud Eesti raudtee süsteemis konsultandina ja üsna hästi kursis teetööde informatsiooni edastamise süsteemidega. Olen Edelaraudtee teenuste iganädalane kasutaja ja sellest ka mure.

Vaatame nüüd mida Raudteeteenistus teeb. Kas seal on mingi vastav kompetents olemas? Kas ametite hiljutine ühendamine vähendas nende järelvalve võimet?

No comments: