Monday, April 27, 2009

Kuidas ma peaaegu tünga sain

Hommikul tundus Honda kuidagi uimane ja mõne aja pärast oli selge, et parem esimene ratas on kergelt kinni kiilunud. Venitasin kuidagi VEHO kiirteenindusse ära ja sain kohe esimeseks kliendiks. Piduri silindri tihendid tuli ära vahetada. Tehnik arvas, et võtab tund aega ja istusin rahulikult oma aega parajaks salongis kuni sain smsi, et valmis. Lootusrikkalt ja rahulolevana liuglesin töökotta kus mind tutvustati 1500 krooni suurusele arvele...
Neelatasin ja palusin selgitada pisut arve ridu. Tuli välja, et varuosad olid 350 krooni ja ülejäänud töö. Imestasin, et nii kallis töötund. Ei olnud, hoopis 1.8 tundi oli. - Ei tööd oli tunni jagu! - Jah aga see töö on 1.8h pikkune. - !#!"#!"€!€"??? Palun, kas saaksin töökoja juhatajaga rääkida?! - "mees hakkas ees minema.
Töökoja juhataja vaibale mind ei lastud. Tehnik tuli tagasi ja tegi arve ringi 1h peale. Kusjuures kogu värk käis sellise suhtumisega, et mingi nõme klient viriseb. Ma loodan, et see oli mingi viga või arusaamatus aga ei või kindel olla.
Kuidas kellegile majanduskriis tuleb? Mõni paneb maja põlema, teised küsivad lihtsalt suvaliste hinnakirjade järgi raha.
PS: Mees tegi üksi tööd kogu aeg.

No comments: