Tuesday, March 17, 2009

Koolist

Lukas tuli järgmise kahtlase ideega välja. Rohkem poiste klasse. Et sooline segregatsioon võib õpitulemusi parandada. Muidugi ei ole mul midagi vabatahtlike valikute vastu. Samas võib vist öelda, et on mingi seltskond kelle vabatahtlikud valikud ei pruugi olla kõige õigemad. Meelde tuleb Laiksoo isa, kes julgustas poissi uutele väärtegudele. Huvitav kas sinna poisteklassi hakatakse siis "vabatahtlikult" panema isa karmil soovitusel. Jah paneme poisi sinna, kasvab mees. Siis ei ole vaja pärast enam imestada kust meil see perevägivald tuleb jne...
Mis sellest Lukase Looduse kaitsmisest sai? Vaikiti maha lõpuks see koni pihku kustutamine? Noh kellegile jääb mälestus pikkadeks aastateks pihku. Mis te arvate, et ta hakkab selle pihuga kalakesi toitma ja linnukesi rõngastama vä? Vale, kui ta kooli üle elab ja kedagi maha ei lase siis kohtute tema pettumusega ühiskonna suhtes niikuinii.
Viimane farss oli siis situatsioon kus vene kooli õpilane tegi avalduse Vene saadiku sõnade kritiseerimiseks ja kool hakkas õpilast põhimõtteliselt karistama ja saatis Uspenskile vabanduskirja. Ühesõnaga Vene riik võib vabalt sekkuda Eesti asjadesse väites täielikke absurdsusi vene õpetajate diskrimineerimise kohta ja vene kool noogutab kaasa ja Eesti riik ei tee absoluutselt mitte midagi? Kus nüüd Lukas on?

Aga tagasi poisteklassi juurde. Minu arvamus on, et kommunikatsioon on usalduse alus ja poiste ja tüdrukute eraldamine koolis on heaks pinnaseks soolise diskrimineerimise ja soviminsmi tekkimiseks edasises elus. Me elame 21. sajandil - võiks natuke avatumalt mõelda. Järgmiseks võtame arutluse alla õpetajale teatud füüsiliste noomituste tegemise õiguse. Mhh, mulle teeb muret, et meie hariduse juures on sellised halli ülikonnaga kammitsetud machosovinistid.

Mul on üks näide ka. 3. klass, probleemid distsipliiniga. Õpetaja pani poisid ja tüdrukud läbisegi istuma. Olukord paranes tuntavalt.

No comments: