Tuesday, January 27, 2009

Vanemahüvitisest

Kellele ei meeldiks raha saada? Aga kas oled oma lapsele valmis ütlema, et tema sünd oli otseses sõltuvuses sellest, kas uue auto liisingumakse jaoks jätkub raha? Mul on siin hea möliseda, sest kuigi olen noor isa ei saa minu lapse ema vanemahüvitist (seda palgast sõltuvat). Ta töötab WHO-s, mis on ÜRO allasutus ja selle töötajad Eestile makse ei maksa. Seega pole õigust ka midagi tagasi küsida.

Arusaadavalt on teatud peresid, kellel läks vanemahüvitisest tulenevalt kergemaks teha otsus lapsesaamise osas. Aga kas selline pere on üldse elujõuline? Pere kus vanemad ei ole valmis oma mugavustest tingima kui uus pereliige tekib. Pere, mis on oma hinge nii kinni laenanud, et see elab ühe pseudotoetuse najal. Krt selline maailmapilt mulle ei sobi. Paraku on meil pukis inimesi, kes elavadki arvamuses, et nii peabki olema.

Seega lõikama peab igalt poolt. Ka vanemahüvitisest ja lõikama peab proportsionaalselt mitte võrdselt. Seda sellepärast, et proportsionaalselt lõikamine annab rohkem tulemust ja vähem rahutusi.

Värskendus: Annika pani statistikat üles.

No comments: