Saturday, January 03, 2009

Pärnus müüvad pileteid piloodid

Pärnu lennujaam koondas klienditeenindaja ametikoha ja lennufirmale suruti peale piletimüügikohustus.
Mulle kangastus kohe oma kogemus, kus suure pinge tulemusena ja paljude ülesannete tagajärjel viskasin õpilase ilma tema varju avamata lennukist välja. Ta avas ise ja kõik läks hästi aga ... Saate aru millest ma räägin?

Jah lennata võib samamoodi nagu autoga sõita, keerad võtit ja tõused õhku. See aga toob kaasa endaga hulganisti riske millega kohtumiseks sina piloodina ei pruugi valmis olla. Autoga saab ehk pidama enne puud või kraavi, kuid lennates tuleb oma kokku keeratud sitt ära süüa ja ikka suuta maanduda ohutult endale, reisijatele, pagasile ja lennukile. Seega vahetult enne lendu panna piloodile lisaülesandeid... Siin on selgelt üks ohuallikas.

Teate tunnet kui sõidate üksi või sõpradega. Et vahe on sees. Või enda utreeritud näide hiljuti kui oma vastsündinud pojaga haiglast koju sõitsin. Kõiki vastusõitvaid autosid juhtisid potentsiaalsed mõrvarid sellel hetkel. Sellest tulenevalt reisilennuki piloodile oma reisijatele tutvustamine ei tõsta kindlasti ohutust. Jah piloot näeb oma reisijaid niikuinii, kuid see, et ta peab nendega suhtlema raskendab lennule keskendumist kindlasti. Selline lisaülesanne on sisuliselt ja psühholoogilise mõju osas vale.

Ma tõesti loodan, et inimesed kes selliseid otsuseid teevad, saavad aru oma tegevuse tagajärgedest!

No comments: