Tuesday, December 16, 2008

Tuumikpõhjuseks on harimatus...

Täpsemalt oma mõtlemisvõime piiratus või selle puudumine.
Daniel Vaarik lahkas tänuväärse põhjalikkusega parteide käitumist. Hetkel siis Keskerakonna korruptsioonitõmbluse valguses.

Tegelt on asi lihtne.

Millegi vastu olla on kergem kui millegi poolt! Selles võtmes imetlen täie mõistusega keskerakonna liikmete järjekindlust. Samas hiljuti vist mõned vallavanemad heitsid pere. Ma lihtsalt imestan, et millega haritud ja mõistusega keskerakondlased endaga manipuleerimist endale põhjendavad.

Tegelt on asi lihtne 2.

Mingil hetkel ei ole võimu huvides rahva haridus- ja haritustaseme tõstmine. See on võimu paradoks. Töötab venemaal päris hästi. Hoia viin odav ja tembelda mõned teadlased hulludeks ja saavutad kriitilise massi, et oma võimu käimas hoida. Eesti on pidevalt võimelnud valimissüsteemidega, et saavutada eesti meele domineerimine. Riigikogus, presidendivalimistel ja nüüd jälle ka kohalike omavalitsuste valimisseaduses. Väike kõrvalekalle ehk demokraatia kontrollimatu okserefleks on meile toonud tänase linnavõimu. Enam seda viga korduda ei lubata. Kas hädavajalik valge vale ellujäämiseks? Õigluse ületee avitamine?

Mida siis teha? Jälle ühe tõe käsitluse kuulutamine viib täpselt mittekuhugi.

Ma arvan, et on siiski üks asi. Varem on paljud surnud märtrisurma sellepärast, kuid endaks jäämine ja ausus sillutab tee järgnevatele põlvedele. Sellest ei saa mööda vaadata ja ükskord saab täis ka teistmoodi kriitiline mass.

No comments: