Tuesday, December 16, 2008

Itimeeste praetud munad

Sami Lotilast on saanud tavaline eesti küünik.Sellise asja kirjutas. Mõjub küll Eestis elamine, mis seal salata.
Aga kurat ühe pideva hala asemel vaataks siis üle meie variandid...
Vot oli siin hiljuti juttu sellest tolerantsusest ja sallivuse kasvatamisest. Et niikaua kui ühiskond tegeleb praetud sita konsumeerimisega tarbemeedia vahendusel asjalood paremaks ei lähe. Raisk, 99%-selt krimiuudised annavad välja mingit sponsoreeritud Eestimaa Uhkuse auhinda. WTF. Ai, kohe komistan oma sõnadele ja löön omal moosi vastu vihkamisteed välja. Ühesõnaga ma tegelt ei tahtnud hakata siin mingit tööstusharu sõimama.
Aga oma vigadele osutamine läheb eestlasele sigavähe korda. Nagu ei usuks, et päevad läbi mune soendav läppar ei võrdugi innovatsiooniga. Kellelt siin initsiatiivi oodata? Soome sitatuulutajalt? Kellele läheb korda itimeeste madalaim ühine nimetaja? Jaa ettevõtetel on teatud sotsiaalne vastutus või kogukonna kasvatamise ülesanne. Hästi maskeeritud värbamis- või müügikampaania aga midagi vähemalt. Tehakse liite ja konverentse. Inimeste tasemel veel ehk aga aktsionäri huvitab ikkagi vaid raha eks!

Mingil hetkel nagu oli mingi lootus. Samuti on tänaseks kõvasti rahvast iti värki õppimas. Aga kes õpetavad? Vajab kontrolli... Lisaks on äkki nüüd jälle mingi lootus, et kaader ka kooli enne tööle minekut ära lõpetab. Tänases makros kannatab tarbimist võimalikult kaugele tulevikku edasi lükata ja nautida majanduslikku sõltumatust.
Huvitav, et kas tervetele põlvkondadele saab universaalseid ootusi seada? Just tänavu lõid 90date alguses sündinud keska ukse seljataga kinni. Mida need seni aina paremini elanud inimesed mõtlevad?
Väga põnev!

No comments: